Zbędne kilogramy to przede wszystkim nadmiar tkanki tłuszczowej. Dlatego dieta na redukcję tkanki tłuszczowej wydaje się doskonałym sposobem na skuteczne odchudzanie. Ale na czym taka dieta polega? O czym trzeba pamiętać w trakcie jej stosowania i czy sama dieta wystarczy, aby pozbyć się niechcianego „tłuszczyku”?


Redukcja, czyli zmniejszenie

Fundamentem diety na redukcję tkanki tłuszczowej jest dostarczanie do organizmu mniejszej ilości kalorii. Ma to przede wszystkim zapobiec odkładaniu się ich nadmiaru, a uzupełnienie braków energetycznych ma motywować organizm do wykorzystania tkanki tłuszczowej, która została uznana za nadprogramową. Odpowiedzialnie zaplanowana dieta redukcyjna powinna być odpowiednio zbilansowana zbilansowana i zwykle składa się z pięciu posiłków: śniadanie, obiad, kolacja plus dwie przekąski, czyli drugie śniadanie i podwieczorek. Ostatni posiłek powinien być zjedzony najlepiej na około 2-3 godziny przed snem – tyle samo, ile wynosi przerwa między poszczególnymi posiłkami w ciągu dnia. Poza dietą, redukcja tkanki tłuszczowej oznacza również aktywność fizyczną, a na zwiększenie efektywności podjętych działań, znaczący wpływ ma odpowiednia suplementacja.

Jak to zrobić?

Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej może oznaczać ograniczenie ilości spożywanych kalorii o kilka procent, choć zwykle waha się między 10-20%. Aby mieć pewność, że Twoja dieta przynosi zamierzony efekt – prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej bez narażania zdrowia i dobrego samopoczucia, warto skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest nasz dietetyk. W Centrach Dietetycznych Naturhouse nie tylko sprawdzisz, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, ale również uzyskasz plan żywieniowy i zakupisz naturalne suplementy na redukcję tkanki tłuszczowej. Chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznej suplementacji Naturhouse? Oto kilka przykładów.


Levanat Instant

Levanat Instant to suplement w formie naparu. Jego bazę stanowi ekstrakt z karczocha. Zawarta w karczochu cynaryna wspomaga pracę wątroby, a także jej detoksykację i regenerację, co wpływa na oczyszczanie organizmu. Ponadto Levanat Instant stymuluje do spalania tkanki tłuszczowej, szczególnie tej zlokalizowanej w obrębie brzucha. Picie Levanat Instant, poprawiając pracę przewodu pokarmowego, pozwala również uwolnić się od takich dolegliwości jak bóle brzucha i wzdęcia.

Chitosan

Chitosan to kapsułki idealne dla tych, którzy mimo podjętej walki o zredukowanie tkanki tłuszczowej, chcą pozwolić sobie na ucztę z okazji świąt lub imprezy. Chityna zawarta w Chitosanie ma wysoką zdolność do wiązania spożytych tłuszczów, a jednocześnie nie ulega trawieniu i wchłanianiu. Dzięki temu spożyty z posiłkiem tłuszcz, zamiast zostać wbudowanym w tkankę, jest bezpiecznie wydalany z organizmu. Chitosan jest suplementem do stosowania doraźnego – jest idealny przy szczególnych okazjach.

Slimbel Keepfit

Slimbel Keepfit to saszetki do rozpuszczania zawierające ekstrakt z mango afrykańskiego, czyli Irvingia gabonensis, którego spożywanie daje spektakularne efekty podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Badania laboratoryjne pokazują, że wyciąg z nasion Irvingia gabonensis wpływa na regulację metabolizmu, dzięki czemu może stać się inhibitorem produkcji tłuszczu. Slimbel Keepfit hamuje apetyt i zapewnia długotrwałe uczucie sytości. Ułatwia wyeliminowanie z jadłospisu słodyczy, tłustych potraw i słonych przekąsek, a zawarte w nim flawonoidy pobudzają metabolizm i prowadzą do spalania tkanki tłuszczowej. Slimbel Keepfit zawiera również błonnik i ekstrakt z zielonej herbaty, które wspomagają oczyszczanie organizmu.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak skutecznie wprowadzić dietę na redukcję tkanki tłuszczowej, co jeść i jakie suplementy diety wybrać, już dziś zapisz się na konsultację z dietetykiem w jednej z placówek Naturhouse.

 


Sprawdź również artykuły:Umów się na bezpłatną konsultację u dietetyka