Istnieje wiele metod odchudzania: modne diety cud, głodówki, środki wspomagające gubienie kilogramów czy koktajle oczyszczające - zastępujące pełnowartościowe posiłki. Niestety większość z nich nastawiona jest na szybki, lecz niestety krótkotrwały efekt, który zazwyczaj kończy się powrotem do dawnej wagi.

Czy istnieje więc metoda, która pozwoliłaby schudnąć zdrowo i bez efektu jo-jo? Okazuje się, że tak! Stosowana jest z powodzeniem od lat w Centrach Dietetycznych Naturhouse na całym świecie!


Poznaj historie naszych klientów


3 filary, 2 etapy, 1 metoda - przebieg kuracji

Zrzucenie zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo to znacznie więcej niż zwykła dieta odchudzająca. Odchudzanie jest procesem, który jeśli będzie przeprowadzony pod okiem specjalisty, da skuteczne i długotrwałe rezultaty. Dietetycy Naturhouse na przestrzeni lat dowiedli skuteczności swojej metody, nie tylko w kwestii redukcji kilogramów, ale przede wszystkim utrzymania osiągniętej wagi. Przekonaj się o tym na własnej skórze! Z Naturhouse pokochasz siebie!

1. Pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta, ucząca prawidłowych nawyków żywieniowych. W trakcie jej stosowania nie odczuwasz głodu, a posiłki są łatwe i szybkie w przygotowaniu z ogólnodostępnych składników. 

2. Suplementacja zawierająca naturalne ekstrakty z roślin: ziół, owoców i warzyw, których właściwości znane są już od wieków. Dzięki suplementacji nie tylko uzyskasz lepsze efekty, ale też oczyścisz i odżywisz organizm. Suplementy diety na odchudzanie Naturhouse dodatkowo działają prozdrowotnie.

3. Stała opieka dietetyka na cotygodniowych wizytach kontrolnych pomaga na bieżąco monitorować efekty diety i dopasowywać zalecenia do aktualnych rezultatów i etapu kuracji. Dietetyk wspiera i motywuje do osiągnięcia założonego celu. 

Połączenie tych trzech elementów sprawia, że nasza metoda jest kompleksowa i efektywna. Musisz wiedzieć, że aby kuracja odchudzająca była rzeczywiście skuteczna, powinna zostać dobrana do indywidualnych predyspozycji organizmu – wieku, stanu zdrowia, stylu życia czy wykonywanego zawodu. Przypadkowe modne diety czy kuracje z gazet nie muszą być odpowiednie dla każdego. Jedynie dietetyk oceniając dotychczasowy sposób żywienia i poznając Twój organizm może dobrać kurację dopasowaną do jego potrzeb. 

Proces odchudzania podzielony jest na 2 etapy:

1. utrata kilogramów - etap nastawiony na osiągnięcie celu, pozwala na zdrową utratę wagi w tempie zalecanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) czyli około 0,5-1 kg na tydzień. 

2. stabilizacja wagi - bardzo istotny etap gwarantujący utrzymanie osiągniętych rezultatów i uniknięcie efektu jo-jo. Dietetyk nie tylko uczy nas prawidłowych nawyków żywieniowych, ale też "wyprowadza" z diety, stopniowo zwiększając kaloryczność i urozmaicając menu w dotychczas wykluczone czy ograniczone produkty. 

Zasady diety nie są skomplikowane, a posiłki można przyrządzać z ogólnodostępnych składników. W czasie kuracji specjalista przekaże Ci cenną wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, nauczy jak komponować posiłki, które produkty wybierać, a które ograniczać. Wskazówki eksperta są istotne nie tylko w czasie trwania kuracji, ale też po jej zakończeniu, kiedy niezbędne jest utrzymanie efektów diety i uniknięcie tzw. jo-jo. W tym celu trzeba stopniowo i powoli wychodzić z diety. Powrót do dawnych nawyków żywieniowych bez wątpienia spowoduje przybranie na wadze. Proces stabilizacji może przebiegać nawet kilka miesięcy (mniej więcej tyle ile sama kuracja odchudzająca), w zależności od reakcji organizmu. Ważne, aby w tym okresie systematycznie podnosić ilość kalorii (50-100 kcal co tydzień), nie rezygnując jednocześnie z zasad, jakie dietetyk przekazywał Ci w trakcie diety.

Zdrowa, skuteczna, jednym słowem najlepsza! Metoda Naturhouse łączy w sobie efektywność, długofalowe rezultaty i przyjemność z metamorfozy. Stosując sie do zaleceń naszych ekspertów na stałe pożegnasz zbędne kilogramy i będziesz cieszyć się zgrabną sylwetką. Sprawdź jakie to proste!

Na zaufanie i profesjonalizm specjaliści Naturhouse pracowali latami. Dziś, w nasze ręce powierza swoje problemy żywieniowe kilka milionów ludzi na całym świecie, bo wiedzą, że z nami odchudzanie nie musi być koszmarem. Przyjdź i się przekonaj!

Rozwiej swoje wątpliwości i dowiedz się więcej:

 • Zalecamy nie jeść na ok. 2 godziny przed wizytą, nie pić dużej ilości wody, kawy, alkoholu oraz nie uprawiać bezpośrednio przed wizytą aktywności fizycznej, aby wyniki pomiarów i badania składu ciała odzwierciedlały w pełni aktualny stan Twojego organizmu.
 • Na pierwsze spotkanie z dietetykiem Naturhouse warto zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań (np. morfologia krwi, poziom glukozy, lipidogram, transaminazy, poziom hormonu TSH, ogólne badanie moczu). Jeśli na coś chorujesz - poinformuj o tym naszego specjalistę. Różne schorzenia i dolegliwości mogą mieć wpływ na zaburzenia związane z żywieniem, więc dla naszych dietetyków wyniki badań i Twoje informacje będą cennymi wskazówkami przy doborze diety.
 • Należy też zabrać ze sobą spisane na kartce nazwy przyjmowanych leków/suplementów.

 

Podczas pierwszej wizyty poznasz swojego dietetyka, a także dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat swojego ciała. Nasz dietetyk zważy Cię, zmierzy, sprawdzi zawartość tkanki tłuszczowej, zatrzymanych płynów metabolicznych, a także określi współczynnik BMI. Ekspert przeprowadzi także z Tobą dokładny wywiad dietetyczno-medyczny dotyczący oceny Twoich aktualnych nawyków żywieniowych, stylu życia, trybu pracy, przebytych chorób, przyjmowanych leków i dolegliwości, z którymi się borykasz, a nawet upodobań smakowych i ulubionych potraw. Zapyta Cię także o Twoje emocje i oczekiwania wobec kuracji.

Nie martw się na zapas! Badanie składu ciała nie jest ani nieprzyjemne ani bolesne. Nasz dietetyk zadba o to, aby spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze - nie musisz się więc niczego obawiać. Szczera rozmowa to podstawa udanej współpracy, więc otwarcie powiedz dietetykowi co Cię do niego sprowadza, opowiedz o swoich wątpliwościach, obawach i zadaj nurtujące Cię pytania. Nie wstydź się - nasi dietetycy to fachowcy w swojej dziedzinie - otwarte relacje pomogą zbudować odpowiednią życzliwą atmosferę.

Na podstawie zebranych podczas spotkania informacji dietetyk określi zapotrzebowanie kaloryczne Twojego organizmu i zaproponuje kurację dobraną do jego potrzeb. Opowie jak będzie przebiegać zdrowa dieta i wyjaśni jej zasady. Nie musisz podejmować decyzji o podjęciu kuracji od razu - oczywiście możesz zdecydować się na rozpoczęcie diety już na pierwszej wizycie - otrzymasz wtedy zalecenia dietetyczne oraz suplementy na najbliższy tydzień, ale możesz także pójść do domu i na spokojnie wszystko przemyśleć i umówić się na rozpoczęcie kuracji w dogodnym dla Ciebie terminie.

Na pierwszą wizytę możesz umówić się telefonicznie dzwoniąc do wybranego Centrum Dietetycznego - dane teleadresowe wszystkich naszych placówek odnajdziesz w zakładce Adresy Centrów NH. Możesz również umówić się on-line, za pomocą systemu rezerwacji wizyt.


 

Zobacz, jak wygląda wizyta u dietetyka Naturhouse:

Wizyty kontrolne odbywają się co tydzień. Tak częste spotkania z dietetykiem służą temu, aby każdy mógł podzielić się spostrzeżeniami, opowiedzieć o swoich odczuciach, zasygnalizować pojawiające się problemy i zadać nurtujące pytania. Nasi eksperci przy takim trybie kuracji są w stanie na bieżąco kontrolować utratę masy ciała, z tygodnia na tydzień dostosowywać indywidualną dietę, sprawdzać jak zmieniają się Twoje nawyki żywieniowe oraz motywować Cię do dalszej pracy. Układając dietę, nasi specjaliści wezmą pod uwagę Twoje preferencje i postarają się trafić w Twoje upodobania smakowe.

Wizyty kontrolne będa dla Ciebie przyjemnością, bo jeśli będziesz przestrzegać zaleceń swojego dietetyka, będziesz obserwować stały spadek zbędnych kilogramów, a także ubytek centymetrów w obwodach. Dowiesz się jak zmienia się Twoja sylwetka w czasie diety redukcyjnej. Warto więc stosować się do wskazówek naszych specjalistów, aby każda wizyta kontrolna wywoływała uśmiech na Twojej twarzy i była dodatkową motywacją do dalszej walki.

Pamiętaj jednak, że zdrowe tempo chudnięcia zalecane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) to utrata od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Zbyt szybka utrata kilogramów może powodować później niechciany efekt jo-jo.

Musisz też przygotować na to, że na początku kuracji kilogramy ubywają szybciej - organizm reaguje od razu na dietę redukcyjną o obniżonej kaloryczności, ale gdy metabolizm się ustabilizuje, odchudzanie potrafi zwolnić, albo nawet zatrzymać się na jakiś czas - jest to normalna reakcja fizjologiczna organizmu. W takim momencie nie poddawaj się i walcz dalej z pomocą dietetyka, a waga znów ruszy!


Dowiedz się jak wygląda proces odchudzania krok po kroku>>


Poczytaj więcej o tzw. "momencie zatrzymania">>

 

Nasi dietetycy charakteryzują się indywidualnym podejściem do każdej osoby i oferują wsparcie merytoryczne i psychiczne w trakcie stosowania diety. Naszą główną misją jest reedukacja żywieniowa, więc w czasie wizyt kontrolnych nasi dietetycy nauczą Cię na nowo prawidłowych nawyków żywieniowych. W trakcie spotkań ze swoim dietetykiem uzyskasz wiedzę na temat zdrowego odżywiania, aby po skończeniu kuracji uniknąć efektu jo-jo. Pamiętaj, że skuteczna dieta to nie krótkotrwały proces, ale trwała zmiana nawyków żywieniowych.

Korzystając z doświadczenia i wiedzy naszych dietetyków przekonasz się, że dieta nie musi być niesmaczna i nieprzyjemna, a zdrowe odżywianie nie opiera się wyłącznie na jedzeniu sałaty. Poznasz wiele ciekawych przepisów i pomysłów na pyszne dania, które u większości naszych klientów już na stałe goszczą w jadłospisie. Przez całą kurację możesz liczyć na wsparcie swojego dietetyka, ciekawe wskazówki dotyczące diety na co dzień, a tekże informacje jak przetrwać święta czy spotkania i grille ze znajomymi. Odchudzanie wcale nie musi być koszmarem! Przyjdź i się przekonaj! Zrób pierwszy krok i osiągnij wymarzony cel z pomocą naszego dietetyka.


Przeczytaj wywiady z osobami, którym udało się schudnąć>>

Dzięki wiedzy i doświadczeniu nasi dietetycy nie tylko pomagają schudnąć, ale oferują również wsparcie w rozwiązaniu wielu innych problemów i dolegliwości, które mogą mieć związek z niewłaściwym sposobem odżywiania.

Oferujemy więc również kuracje:

 • antycellulitowe,
 • wspomagające pracę wątroby,
 • hamujące zwiększony apetyt na słodycze,
 • wzmacniające naczynia krwionośne/przeciwżylakowe,
 • wzmacniające włosy, skórę i paznokcie,
 • oczyszczajace organizm,
 • regulujące pracę przewodu pokarmowego,
 • wzmacniające organizm,
 • na przytycie,
 • wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej u osób ćwiczących,
 • wspomagające redukcję obwodów dolnych partii ciała
 • i wiele innych!

Skorzystaj z konsultacji z dietetykiem i przekonaj się, że rozwiązanie Twojego problemu jest łatwiejsze niz myślisz!


Znajdź najbliższe Centrum Dietetyczne Naturhouse w swojej okolicy>>

 

Podczas spotkania nasz specjalista oceni Twój dotychczasowy sposób żywienia i zaproponuje odpowiednią kurację dopaspowaną do Twoich potrzeb.


Zobacz jak działamy: