Ciągła potrzeba zjedzenia czegoś słodkiego jest zmorą wielu osób.  Cukier uzależnia – podobnie jak inne używki. – zauważa Beata Prusińska. Do tego nadmierna ilość spożywanych łakoci ma negatywny wpływ na naszą sylwetkę, przyczynia się też do próchnicy zębów. Na szczęście ten nałóg można łatwo pokonać, stosując się do rad dietetyka.

 

#1 ZNAJDŹ ZAJĘCIE

Rozwiąż krzyżówkę, przeczytaj książkę lub obejrzyj film, pójdź na spacer, posprzątaj mieszkanie – zrób coś, by nie myśleć o tym, aby przekąsić coś słodkiego.

 

#2 SPOŻYWAJ POSIŁKI REGULARNIE

Jedzenie 5 odpowiednio zbilansowanych posiłków dziennie zapobiega nagłym skokom poziomu glukozy we krwi, a tym samym napadom głodu, w czasie których najczęściej sięgamy po słodkie przekąski. Zrezygnuj z białego pieczywa i makaronu – wybieraj produkty pełnoziarniste, brązowy ryż i kasze, które są źródłem węglowodanów złożonych, dających uczucie sytości na dłużej – podpowiada dietetyk.

 

#3 WYBIERAJ ŚWIADOMIE

Jeśli najdzie Cię niepohamowana ochota na coś słodkiego – szczególnie na początku walki z nałogiem, miej przy sobie jabłko, banana lub pomarańczę. Wybieraj zdrowsze, nieprzetworzone przekąski w postaci świeżych owoców lub koktajli, które zawierają wartościowe dla organizmu witaminy i minerały, a nie masę cukru, utwardzonego tłuszczu i innych całkiem niepotrzebnych substancji.

 

#4 WSPOMÓŻ SIĘ NATURALNIE

Apinat Cafe Verde to zielona kawa wzbogacona w błonnik, chrom, witaminę C oraz witaminy z grupy B, dzięki którym skutecznie pomaga zapanować nad słodyczowym apetytem. – rekomenduje dietetyk Beata Prusińska. Dodatkowo pobudza metabolizm i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, przez co polecana jest osobom dbającym o sylwetkę. Zieloną kawę Apinat Cafe tylko w dniach 18-30 kwietnia otrzymasz w wyjątkowej promocji -20%* w Centrach Dietetycznych Naturhouse.


#5 NIE PODDAWAJ SIĘ!

Choć pewnie na początku trudno będzie całkowicie wyeliminować słodycze z jadłospisu, nie poddawaj się!  Wsparciem może służyć Ci dietetyk, który nie tylko dopasuje odpowiedni jadłospis, pomagający zwalczyć nadmierny apetyt na łakocie, ale również będzie odpowiednio motywować Cię do zmiany nawyków żywieniowych. Dzięki temu będzie Ci łatwiej wiedząc, że masz oparcie w specjaliście ds. żywienia.

APINAT CAFE VERDE

Jak donoszą liczne badania, ekstrakt z zielonej kawy ma istotny wpływ na redukcję masy ciała m.in. ze względu na obecność kwasu chlorogenowego. Związek ten jest naturalnym przeciwutleniaczem, poprawia wrażliwość tkanek na insulinę, a także zmniejsza wchłanianie cukru z przewodu pokarmowego.

Skorzystaj w dniach 18-30 kwietnia z promocji -20% na Apinat Cafe Verde w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Znajdź placówkę >>