Życie w zanieczyszczonym środowisku oraz obecność wysoko przetworzonej żywności może stać się przyczyną zatrucia organizmu, które często prowadzi do różnych chorób. Skutecznym sposobem na uniknięcie tego rodzaju kłopotów jest odtrucie organizmu z toksyn. Zobacz, czym oczyścić organizm!

Kto potrzebuje oczyszczenia?

Prawdę mówiąc, niewiele jest osób, które w ogóle nie potrzebują diety oczyszczającej - w końcu toksyny są dzisiaj wszechobecne. W pierwszej kolejności jednak dietę tego rodzaju powinny stosować osoby, które nie mogą schudnąć, mają problemy ze skórą, włosami i paznokciami, często chorują lub odczuwają dolegliwości trawienne, takie jak zgaga czy wzdęcia. Dieta oczyszczająca jest też dobrym pomysłem, gdy za jakiś czas planujemy zajść w ciążę, albo w sytuacji, gdy - z różnych powodów - przez jakiś czas żyliśmy mało higienicznie i jedliśmy to, co mieliśmy pod ręką.

Czym oczyścić organizm, by było to bezpieczne i skuteczne?

Kiedy decydujemy się na dietę oczyszczającą, powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad:

  • nie prowadzimy głodówki. Dieta oczyszczająca ma dostarczać nam odpowiedniej ilości energii, a nie prowadzić do rozdrażnienia i wyczerpania. Podstawą oczyszczania są zdrowe, lekkie i odpowiednio zbilansowane posiłki, a nie odmawianie sobie jedzenia, gdy jesteśmy głodni,

  • pijemy dużo płynów. Dzięki temu uregulujemy działanie gospodarki wodnej w organizmie i pozbędziemy się nagromadzonych płynów metabolicznych (zostaną one “wypłukane”). Możemy pić wodę z cytryną, świeżo wyciskane soki, herbaty ziołowe oraz zdrowe koktajle. Unikamy natomiast kawy, alkoholu oraz napojów słodzonych i gazowanych,

  • sięgamy po produkty bogate w błonnik, które przyspieszają przemianę materii i pomagają pozbyć się toksyn, które od dawna zalegają w naszym układzie pokarmowym. Błonnik znajdziemy w produktach pełnoziarnistych (pieczywo, kasze, makarony), płatkach owsianych, otrębach, a także świeżych warzywach,

  • jemy jak najwięcej surowych warzyw i owoców, które dostarczą nam witamin  - jeżeli już poddajemy je obróbce cieplnej, wybierajmy pieczenie lub gotowanie na parze. Smażone produkty są zbyt ciężkostrawne, przez co obciążają nasz organizm i utrudniają oczyszczanie.

Jak oczyścić organizm z toksyn, gdy żyjemy w ciągłym biegu?

Oczywiście, samodzielne wykonanie oczyszczenia jest możliwe - wymaga jednak sporej wiedzy na temat zasad dietetyki oraz odpowiedniego przygotowania. Alternatywą, którą pokochały setki Polaków, którzy podjęli decyzję o diecie oczyszczającej, jest profesjonalna i całościowa kuracja oczyszczająca Box Detox, jaką można kupić w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Znajdziemy tam plan diety, wskazówki żywieniowe, przepisy na zdrowe, lekkie i smaczne dania, a także suplementy, które zostały stworzone na bazie naturalnych wyciągów z warzyw, owoców oraz ziół.

Jeśli zatem zastanawiasz się, jak oczyścić organizm z toksyn, to najlepszą odpowiedzią na Twoje pytanie będzie: udać się do Naturhouse i pozwolić, by najlepsi dietetycy w Polsce pomogli Ci zmienić swoje życie na zdrowsze!

Umów się na bezpłatną konsultację u dietetyka