bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Czy piwo tuczy? Fakty i mity

W upalne dni wielu z nas ma ochotę spożyć złocisty napój z pyszną, delikatną pianką. W głowach osób dbających o linię pojawia się jednak pytanie: czy piwo tuczy? Zobacz, jak picie piwa wpływa na odchudzanie!

To, ile kalorii ma piwo, zależy od jego rodzaju.

FAKT. Różne rodzaje piwa zawierają różną ilość kalorii. Duża butelka (500 ml) piwa jasnego zawiera 245 kcal, a trunku ciemnego - 340 kcal. Oczywiście, jeszcze więcej kalorii zawiera piwo z dodatkiem słodzonego soku lub syropów, a także butelkowe piwa “kobiece”, z dodatkiem cukru i innych dodatków.

Piwo bezalkoholowe ma mało kalorii.

MIT. To, czy piwo zawiera alkohol, czy nie (czyli tak naprawdę nie jest piwem, a napojem gazowanym o smaku piwa) nie ma wpływu na jego kaloryczność. Niektóre piwa bezalkoholowe lub o niewielkiej zawartości alkoholu są nawet bardziej kaloryczne, niż zwykły napój, ponieważ posiadają mnóstwo cukru i syropów, które mają za zadanie nadać napojowi orzeźwiający, słodki smak. Piwo bezalkoholowe powstało głównie z myślą o kierowcach, a nie osobach na diecie odchudzającej.

Alkohol zawarty w piwie odchudza, gdyż hamuje nadmierny apetyt.

MIT. Czasami, mówiąc o tym, że “alkohol odchudza”, mamy na myśli to, że powoduje on odwodnienie organizmu, które rzeczywiście może przyczynić się do spadku wagi.Tracimy wówczas wodę, a nie tkankę tłuszczową! Co więcej, picie alkoholu może zaostrzyć apetyt - często po piwie mamy ochotę na słodkie lub słone przekąski. Rozluźnienie, jakiego doznajemy po alkoholu, może zaś sprawić, że bez wyrzutów sięgniemy po niezdrowe jedzenie.

Piwo w niewielkich ilościach może być spożywane na diecie.

FAKT. To, że jesteśmy na diecie odchudzającej, nie oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z przyjemności, jaką jest wypicie piwa - istotne są jednak ilości alkoholu, jakie wypijamy. Przyjmuje się, że dawką piwa “bezpieczną” dla figury jest szklanka (250 ml), która zawiera około 90 kalorii. Oczywiście, nie powinniśmy dolewać do niego słodkich soków ani sięgać po przekąski. Piwo powinno znajdować się w naszym jadłospisie jedynie okazjonalnie - tak samo jak wszystkie inne alkohole.

Zawarte w piwie składniki mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie.

FAKT. Być może piwo nie jest najzdrowszym na świecie napojem, ale z całą pewnością posiada pewne cenne substancje odżywcze. Przykładowo, w ciemnym piwie znajduje się całkiem sporo żelaza, które chroni nas przed anemią. Pite z umiarem, piwo chroni również przed powstawaniem kamieni nerkowych, gdyż jest napojem bardzo moczopędnym - szacuje się, że regularne spożywanie niewielkich ilości piwa zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń nerek nawet o 40 procent! W piwie znajdują się również witaminy z grupy B, a także błonnik, który pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu we krwi.


Jeżeli chciałbyś poznać przepisy na napoje, którymi można zastąpić piwo, albo zależy Ci na tym, aby zmienić swój styl odżywiania na zdrowszy, udaj się do najbliższego Centrum Dietetycznego Naturhouse. Pracujący tam specjaliści od reedukacji żywieniowej pomogą Ci wypracować odpowiednie nawyki i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.