bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

5 zasad zdrowego odchudzania

Internet i czasopisma zalewają Cię różnymi propozycjami cudownych diet odchudzających, dzięki którym zrzucisz zbędne kilogramy „łatwo, szybko i przyjemnie”. W praktyce okazuje się, że wytrwanie w takiej diecie nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Co prawda, nadprogramowe kilogramy znikają szybko, ale też równie szybko wracają, i to zwykle w towarzystwie kolejnych. Co zatem robić? Jakie powinno być zdrowie odchudzanie? Poznaj pięć zasad zdrowego odchudzania i przekonaj się, że możesz w realny i trwały sposób odzyskać prawidłową masę ciała.


Stajesz na wadze i widzisz, że ta wskazuje na zbyt wysoką wartość. Pierwsza myśl? „Muszę schudnąć!”. Przekucie jej w konkretne postanowienie to pierwszy krok do zmian. Być może masz już za sobą pierwsze próby odchudzania, ale ich efekty okazały się co najmniej mało satysfakcjonujące lub wręcz irytujące. Wiesz już, że dieta-cud nie istnieje. Chcesz schudnąć, aby czuć się lepiej – poprawić swoją samoocenę i zadbać o zdrowie. Właśnie dlatego jesteś na naszej stronie. To świetnie! Zapytaliśmy Katarzynę Payerhin, dietetyka Naturhouse, o podstawowe zasady zdrowego odchudzania. Oto lista pięciu, które mają kluczowe znaczenie, zarówno ze względu na efekty, które zauważysz stając po raz kolejny na wadze, jak i tych, które pozwolą zachować (a nawet poprawić) stan zdrowia.


Metamorfozy naszych klientów


Zdrowe odchudzanie – porady dietetyka


1. Nie głódź się

Szybkie odchudzanie to pokusa, która wiele osób sprowadziła na drogę głodówki. Warto się jednak zastanowić, czy cel naprawdę uświęca środki? Odmawianie sobie posiłków lub ich radykalne ograniczanie przez kilka dni, rzeczywiście wywołuje spadek masy ciała. Jednak nie możemy oczekiwać, że będzie on trwały – przekonuje nas dietetyk Naturhouse. Dlaczego? Spadek masy ciała, jaki wywołuje głodzenie się to zarówno efekt redukcji tkanki tłuszczowej, z której organizm czerpie brakującą energię, jak też w niemal równym stopniu efekt odwodnienia. Warto pamiętać, że w ten sposób osłabiamy organizm i realnie narażamy się na złe samopoczucie czy pogorszenie stanu zdrowia. Ponadto, głodówka spowalnia metabolizm. Dlatego po jej zakończeniu dalsze odchudzanie będzie przebiegać znacznie wolniej, a organizm zechce odbudować poniesione straty. Rezultatem tego mechanizmu jest występowanie efektu jo-jo – wyjaśnia ekspert.

Wniosek: zdrowe odchudzanie oznacza, że jesz pięć posiłków dziennie: trzy główne (śniadanie i obiad) i dwa mniejsze (czyli drugie śniadanie i podwieczorek). Ważne jest, aby zachować około trzech godzin odstępu między posiłkami i nie podjadać w międzyczasie. Lekkostrawną kolację zjedz około 2,5-3 godziny przed snem. Postaraj się zadbać, żeby posiłki jeść w zbliżonych godzinach każdego dnia – organizm lubi regularny tryb życia. Już po kilku dniach będzie „wiedzieć”, kiedy ma być gotów do trawienia, co korzystnie wpłynie na metabolizm.


2. Wybierz dobrą dietę

Zastanawiasz się, co oznacza określenie „dobra dieta”? Każda dieta odchudzająca powinna być przede wszystkim pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana, czyli dostosowana do potrzeb konkretnej osoby – podpowiada Katarzyna Payerhin – W trakcie stosowania takiej diety nie odczuwamy głodu, a posiłki są łatwe i szybkie w przygotowaniu. Składniki wybieramy spośród tych ogólnie dostępnych, a wszystko po to, żeby dieta nie kojarzyła nam się z trudnościami i nie wymagała od nas niepotrzebnych poświęceń. Oczywiście, w trakcie diety na odchudzanie wykreślamy gotowe słodycze, słone przekąski (chipsy/chrupki) i kończymy z daniami typu instant czy fast food. Jednak, dzięki pełnowartościowym posiłkom, z każdym dniem pokusa sięgnięcia po nie będzie słabsza – zapewnia dietetyk.

Wniosek: to, co jesz ma kluczowe znaczenie w procesie odchudzania, ale pora skończyć z mentalnością, która każe Ci myśleć, że dieta na redukcję tkanki tłuszczowej to droga przez mękę.

3. Zadbaj o ruch

Aktywność fizyczna to nie tylko sposób na spalanie kalorii. To przede wszystkim wynik troski o swoje zdrowie, a co idzie z nim w parze – lepsze samopoczucie. Godzina aktywności fizycznej trzy razy w tygodniu powinna stać się stałym elementem tygodniowego harmonogramu zajęć. Tydzień ma 168 godzin. Proszę pomyśleć, jak niewiele względem tej liczby stanowią trzy godziny – motywuje specjalistka – Natomiast pozytywne skutki są naprawdę zauważalne, ponieważ aktywność fizyczna reguluje metabolizm i poprawia nastrój, w związku z wydzielaniem się endorfin.

Wniosek: trzy razy w tygodniu idź na intensywny spacer, zacznij jeździć na rowerze, wykup karnet na basen lub zapisz się na aerobic – wybierz coś, co sprawia Ci przyjemność.


4. Nie zniechęcaj się

Wiele osób rezygnuje z odchudzania, kiedy nie widzi satysfakcjonujących efektów. Dlaczego tak się dzieje? Zwykle początki odchudzania przynoszą bardzo widoczne efekty – potwierdza dietetyk Katarzyna Payerhin i dodaje – Osoby z wyższym poziomem tkanki tłuszczowej mogą chudnąć szybciej niż te, które walczą z pozbyciem się jej pozostałości. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) właściwe, czyli bezpieczne, tempo odchudzania pozwala na utratę około 0,5-1 kg na tydzień.

Wniosek: jeśli chcesz, aby odchudzanie było naprawdę bezpieczne i korzystne dla Twojego zdrowia, zachowanie właściwego tempa utraty masy ciała ma ogromne znaczenie. I pamiętaj – jego zachowanie pomaga uniknąć efektu jo-jo.

5. Pozwól sobie pomóc

Wiesz już, że zdrowe odchudzanie powinno być nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne, a efekty podjętych działań mają trwać jak najdłużej. Co to oznacza? Zasady zdrowego żywienia powinny pozostać z Tobą już na zawsze. Jeśli nie wiesz, jak je wypracować, masz wątpliwości, jak powinna wyglądać Twoja dieta lub po prostu potrzebujesz wsparcia specjalisty – koniecznie zapisz się na wizytę w Naturhouse. Nasze diety na odchudzanie przebiegają w dwóch etapach – wyjaśnia specjalistka Naturhouse – W pierwszym skupiamy się na spadku wagi do wyznaczonego poziomu, zgodnie z zaleceniami WHO. Drugi to stabilizacja masy ciała, która utrwali nasz wspólny sukces poprzez stopniowe poszerzanie jadłospisu i podnoszenie kaloryczności posiłków. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się na wizytę w najbliższej placówce już dziś!


Konsultacja dietetyczna:

mgr Katarzyna Payerhin
dietetyk Naturhouse

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.